Być piękną!

Zdrowie / Uroda

być piękną

Written by:

Czasem by być piękną niewiele trzeba. Poczucie piękna jest względne i dla jednych to co piękne i urocze nie jest wcale atrakcyjne, dla innych. Przeciwnie. Ponad tym jest jednak obiektywne naturalne piękno wynikające z kobiecej delikatności i kobiecego uroku. Bez względu na wiek kobieta ma w sobie urok. By jednak nie tylko wnikliwi go potrafili dostrzec, kobiety podkreślają swoja urodę przy pomocy rozlicznych kosmetyków, zabiegów upiększających i pielęgnacyjnych.

Zadbaną być

Naturalne piękno to pewna baza, o którą należy dbać. Bez pielęgnacji swego ciała trudno zatrzymać piękno na dłużej. Czas robi swoje, tym samym chcąc wciąż wyglądać jak nastolatka nie możemy pozwolić sobie na nieodpowiednia dietę, papierosy, alkohol czy zmęczenie. Warto jednak zastanowić się czy i jak bardzo zależy nam by być piękną w takim stylu. Zmarszczki i znaki czasu na ciele również mogą być piękne. Nie ma co zaklinać rzeczywistości i być sztucznym tworem z maską młodej kobiety w dojrzałym ciele. Oczywiście można przejść szereg operacji plastycznych, zabiegów odmładzających, tylko czy wówczas będziemy wiarygodni?

Kosmetyki dla urody

Nowoczesne kosmetyki poza upiększeniem mają także wartości odżywcze i pielęgnacyjne. Stosowanie ich systematycznie pomaga zadbać o zdrowy wygląd skóry, elastyczność i koloryt. Ponadto dzięki kosmetykom każda kobieta może poczuć się bardziej atrakcyjna. Delikatna pomadka, cień do powiek dodają seksapilu i zmieniają wygląd kobiety w zależności od okazji.

Być piękną nie tylko od święta

O swój wygląd warto dbać nie tylko na okoliczność wyjścia z domu, do pracy czy klubu, ale nieustannie, na co dzień. Nawet najlepszy makijaż nie przysłoni zniszczonej cery o którą nie zadbamy na co dzień. Dlatego też chcąc być piękną trzeba wiele poświecić sobie czasu, uwagi i zadać trudu. Urok wymaga poświeceń. Zakup kosmetyków to nie wszystko. Wbrew pozorom tanie kosmetyki, naturalne olejki i ekstrakty, własnej produkcji kremy i toniki są o wiele bardziej skuteczne niżeli kosztowne preparaty i zabiegi odnowy biologicznej.

Nie stresuj się

Nic gorzej nas nie niszczy jak stres. Jeżeli zależy ci na urodzie nie stresuj się. Bowiem każdy stres i napięcie widać na zewnątrz. Przebarwienia, zmęczone oczy, wory pod oczami to efekt stresu. Zamiast stresu staraj się relaksować, odprężać w taki czy inny sposób. Najlepsza jest pod tym względem aktywność fizyczna. Biegając, jeżdżąc na rowerze dotleniasz organizm, relaksujesz się a przy tym dbasz o kondycje. Jednak równie dobrym sposobem na stres jest masaż czy sauna. Za to unikaj używek. Odstawiając papierosy, kawę i alkohol zyskujesz na zdrowiu, urodzie i masz szansę przez długie lata być piękną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *