Dobre i efektywne w pracy młoty do minikoparek

Firmy / Usługi

Written by:

Efektywność pracy młotów do minikoparek to bardzo ważna kwestia. Trzeba tutaj przecież pamiętać, iż w zależności od producenta młota, będziemy mogli liczyć na inne jego parametry. Jest to stosunkowo ważne, bowiem w zależności od potrzeb konkretnego przedsiębiorcy, można będzie dobrać odpowiedni młot. Tutaj z kolei, młoty do minikoparek mogą różnić się intensywnością pracy, energią uderzenia, jakością amortyzacji czy też smarowania. Mogą także różnić się możliwością montażu dodatkowych grotów, ich wagi, wymiarów czy kształtu. Różnią się także konstrukcyjne, przez co nie wszystkie będzie można eksploatować w takich samych warunkach.

Typowe młoty do minikoparek i różnice między nimi.

Na rynku na chwilę obecną znajdziemy stosunkowo sporo producentów młotów hydraulicznych do minikoparek. Poszczególne urządzenia będą się od siebie różnić, choć w zasadzie niezbyt znacznie.
Młoty do minikoparek produkcji ARROWHEAD ROCKDRILL

Brytyjski producent młotów hydraulicznych do koparek wszelkiego rodzaju dostarcza na rynek 4 typu młotów przeznaczonych do minikoparek. Są to modele

  • Młot Arrowhead R40 – przeznaczony do najmniejszych minikoparek o masie maksymalnie do 1,5 tony
  • Młot Arrowhead R45 – przeznaczony do minikoparek o masie 1,5 tony
  • Młot Arrowhead R55 – do minikoparek o masie w zakresie 2-4 tony
  • Młot Arrowhead R65 – do maszyn o masie własnej w przedziale 3-5,5 tony

Tym co wyróżnia młoty Arrowhead na tle konkurencji, jest wysoka wydajność młotów. Bardzo istotne jest to, iż młoty do minikoparek dostarczane przez Arrowhead wyposażone są w wiele najnowszych rozwiązań technologicznych. Konstrukcja młotów Arrowhead zapewnia minimalizację negatywnego wpływu pracy młota na ramię nośnika. Zapewnia nam to zastosowanie poduszek polimerowych przy amortyzacji. Ogranicza także wyraźnie hałas i tłumi wibracje. Podczas eksploatacji nie trzeba nawet martwić się o uzupełnianie gazu w akumulatorze. Młoty do minikoparek charakteryzują się zwartą i zamknięta konstrukcją. W przypadku tych modeli, przeznaczonych do minikoparek, jest to konstrukcja bardzo kompaktowa. Pozwala to na ich stosowanie w trudno dostępnych miejscach. Przykładowo w takich jak wąskie wykopy ziemne.

Pozostałe młoty do minikoparek.

Pozostali producenci oczywiście nie pozostają w tyle. Także dostarczają na rynek młoty do minikoparek o specyficznych właściwościach. Pomiędzy ciekawszymi producentami znajdziemy na przykład firmy takie jak:

  • Rotair – dostarczająca młoty do minikoparek o masie 3,5 – 5 ton.
  • CAT – producent koparek, który dostarcza dopasowane do swoich maszyn młoty
  • SOCOMEC – do maszyn małych o masie 1,2 – 1,8 tony.

Oczywiście na rynku znajdziemy także innych producentów młotów hydraulicznych do minikoparek. Niemniej jednak czterech powyżej wymieniowych cieszy się największą popularnością. Wynika to z faktu tego, iż dostarczane przez nich młoty do minikoparek charakteryzują się zdecydowanie najlepszymi parametrami technicznymi. Poza tym producenci oferują obsługę gwarancyjną. Ostatecznie zaś, coś co przekonuje wielu przedsiębiorców, na naszym rynku istnieje dość szeroka siatka dystrybutorów tych producentów. Zapewnia to bardzo dobre warunki do obsługi gwarancyjnej i ogólnie serwisowania posiadanych młotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *