Gładka skóra marzenie każdej kobiety

Zdrowie / Uroda

Written by:

Niewątpliwie gładka skóra to cecha przede wszystkim kobiecej cery, chociaż od pewnego czasu również mężczyźni zabiegają o jedwabistą skórę. By uzyskać efekt jedwabiu musimy poświecić nieco czasu pielęgnacji i nawilżaniu skóry. Słońce, wiatr, temperatura, zanieczyszczenie środowiska, stres i niewłaściwa dieta to wrogowie jedwabistej skóry. Należy też uświadomić sobie, iż z wiekiem jedwabiście gładka skóra jest coraz trudniejsza do osiągnięcia. Ponieważ pojawiające się zmarszczki są naturalnym skutkiem starzenia się, który powoduje falowanie skóry, jej obwisanie a czasem także pękanie.

Przyjemność dotyku

Często idealną cerę porównujemy do skóry niemowlęcia, bądź jedwabiu. Bez wątpienia porównania te są bardzo trafne, jedwabiście gładka skóra to czysta przyjemność dotyku. Nie jest jednak łatwo ją posiadać. Odpowiada za nią wiele czynników. Wbrew pozorom nie tylko wiek ma znaczenie. Już w okresie nastoletnim pojawiają się pierwsze problemy ze skórą. Ponadto występują trzy rodzaje cery – tłusta, sucha i mieszana. O ile posiadacze cery mieszanej i tłustej mogą mogą sobie pofolgować, to cera sucha wymaga szczególnej pielęgnacji. Skóra tych osób jest wrażliwa i delikatna, wymaga dużej dawki nawilżenia.

Gładka skóra wymaga nawilżania

Nawilżenie skóry sprawia iż odzyskuje ona plastyczność. Dzięki kremom nawilżającym skórę można w łatwy sposób odżywić, zregenerować jak też wygładzić i uelastycznić. Nawilżając skórę znacząco poprawiamy jej wygląd. Promieniejąca cera dodaje uroku. Pamiętać warto iż z wiekiem nasza skóra traci zdolności regeneracyjne, procesy odnowy naskórka zachodzą wolniej, zwłaszcza gdy pod skórą gromadzą się cząsteczki cellulitu blokujące pory i oddychanie skóry, jak i jej odżywianie.

Gładka skóra to również skóra jednolita

Koloryt skóry jest bardzo ważny dla estetyki. Nawet jeśli skóra jest gładka jak u niemowlęcia, nawet gdy jest nawilżona, sprężysta to skóra z przebarwieniami, wypryskami nie wygląda estetycznie. Stad też stosujmy peelingi złuszczające, które jednocześnie oczyszczają skórę jak i ujednolicają jej koloryt.

Domowe sposoby poza nawilżeniem

Z pewnością świeże powietrze, ruch jak i relaks pomagają skórze. Dotlenienie skóry poprzez noszenie przewiewniej odzieży pomaga w walce z jej wysuszeniem, zagrzybieniem. Wystarczą ćwiczenia mięśni twarzy, szerokie ziewanie, uśmiech, by nasza skóra twarzy poprawiła swe ukrwienie. Higiena skóry winna obejmować również masaż szorstką gąbką, czy też specjalnymi gąbeczkami do masażu twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *