Laweta w dalekiej podróży

Firmy / Usługi

Written by:

Odległe zakątki kraju, kontynentu coraz częściej zaczynają być popularnym celem podróży. Nie wszyscy jednak kochają dalekie podróże samochodem. A najbardziej nie lubią u celu podróżować wynajętym samochodem. Wówczas okazuje się iż jest potrzebna laweta, będąca rozwiązaniem problemu. W takim wypadku można udać się na miejsce samolotem, pociągiem, czy innym środkiem lokomocji. Zaś transport własnego samochodu zlecić firmie by dostarczyła go laweta.

Ekskluzywna usługa?

Niegdyś transport lawetą na drugi koniec Europy tylko po to by samochodem pojeździć przez tydzień, czy dwa była to ekskluzywna usługa. Dziś zaczyna powszechnieć. Również pod kątem finansowym. Bez wątpienia jest łatwiejsza do zorganizowania a niektóre firmy wręcz taką usługą kuszą i zachęcają swoich klientów. Warto się przyjrzeć takim możliwościom i powodom. Dlaczego usługa cieszy się uznaniem i popytem? Nie jest to tylko realizacja fanaberii, by móc pojeździć własnym samochodem po wybrzeżu ciepłego kraju. Przybywa osób które kupują sobie samochody sportowe. Przystosowane do dróg w określonych warunkach i nie nadających się do jazdy po zwykłych ulicach. Wówczas usługi lawetą są zbawieniem. Chcąc pościgać się po torze w Monako, czy Włoszech trudno sobie wyobrazić jazdę z Polski samochodem typowo wyścigowym.

Laweta to nie tylko fanaberia

Każdy woli jeździć swoim samochodem, niż cudzym. Stąd też gdy nasz samochód ulegnie awarii warto jest go naprawić w podroży jak najszybciej. Rozwiązaniem jest laweta i transport do najbliższego warsztatu. W takich sytuacjach również przydaje się laweta. Jeśli nie korzystamy z pomocy ubezpieczyciela dobrze jest zawsze mieć pod ręką telefon do firm służących lawetą i obejmujących teren pobytu swoim oddziaływaniem. Warto jednak pamiętać iż za usługę lawetą płacimy nie tylko za kilometry przebyte z naszym samochodem na pokładzie, ale też kilometry dojazdowe lawety. Z tego powodu koszty lawety z dalszej miejscowości są wyższe niżeli najbliższej możliwej. Rozważyć należy również dokąd chcemy lawetą pojechać.

Laweta i biznes

Lawet na rynku jest całkiem sporo, niemniej chcąc zapewnić swojemu samochodowi bezpieczną podróż i wysoką jakość usługi warto zwrócić uwagę na firmę, z której lawetę wynajmujemy. Często potrzeba lawety jest nagła i wówczas wykorzystuje się klienta nie dając mu zbytniego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *