Jak pozbyć się mrówek z domu?

Dom / Mieszkanie

Written by:

Mrówki w domu to istna katastrofa, zwłaszcza gdy zadomowią się w kuchni. Te niewielkie stworzenia potrafią być bardzo uciążliwe a ponadto trudne do wyzbycia się. Istnieje wiele popularnych metod walki z mrówkami, które optują za domowymi rozwiązaniami. Niestety wiele z nich nie radzi sobie z plagą mrówek i niezbędne są środki chemiczne dostępne na rynku i celowane w mrówki.

Wyprowadzić mrówki

Nieproszonych gości należy jak najszybciej się pozbyć, pytanie jak? Przede wszystkim należy pozbyć się rzeczy które mogą mrówki w domu przyciągać. Przyda się gruntowne sprzątanie, by pozbyć się najdrobniejszych ziaren pożywienia, zwłaszcza cukru. Niestety samo sprzątanie to za mało. Gniazda mrówek mogą znajdować się w niedostępnych miejscach, chociażby w szparach podłogi, czy pod tynkiem. Pomocne mogą być wówczas pułapki na mrówki dostępne w sklepach. Są one bezpieczne, gdyż zamknięte, bezwonne i niewielkie. Estetyczne pułapki można ustawić na szlaku mrówek.

Jeśli jednak pułapki to za mało na mrówki, wyposażyć można się w bardziej inwazyjne środki. Na rynku dostępne są przede wszystkim aerozole oraz proszki. Aerozole stosuje się miejscowo w okolicy gniazd mrówek, zaś proszek rozsypuje się na szlakach mrówek. Jeśli uda się nam znaleźć gniazdo mrówek, będzie łatwiej z nimi walczyć. Często gniazdo leży poza naszym mieszkaniem, na zewnątrz, co nie przeszkadza pracowitych mrówkom wędrować po naszej kuchni czy pokoju pokonując setki metrów do mrowiska.

Czego nie lubią mrówki

By pozbyć się mrówek z domu warto wypróbować sposoby naszych babć przekazywane z pokolenia na pokolenie. Do takich metod należy wymycie powierzchni octem, skropienie sokiem z cytryny, rozsypanie na szlaku mrówek sody oczyszczonej lub proszku do pieczenia. Pomóc też może cynamon i terpentyna. Jak się okazuje mrówki nie lubią świeżych ziół, soli, pieprzu, liści pomidora czy lawendy. Niestety metody te mogą zawodzić. Poza chemią na rynku dostępne są też liczne preparaty odstraszające mrówki ultradźwiękami. Ich skuteczność jest oceniana różnie.

Polecamy: Balustrady całoszklane czy może wypełnione szkłem? Co wybrać, by nie żałować?

Mrówki faraona i nie tylko

Wbrew pozorom ma znaczenie jakiego rodzaju mrówki zadomowiły się w naszym domu. Preparaty dostępne na rynku uwzględniają rodzaj mrówek, dlatego też stosując odpowiednio dopasowany środek możemy być pewniejsi sukcesu. Pomóc w walce z mrówkami może też temperatura powietrza. Chcąc się wyzbyć mrówek można spróbować schłodzić pomieszczenie. Mrówki nie lubią zimna, za to lubują się w cieple i wilgoci. Niestety nie usuwając przyczyny występowania intruza nasza walka może przypominać walkę z wiatrakami. Dotyczy to zwłaszcza walki z mrówkami w boku, gdzie pozbywając się mrówek w naszym mieszkaniu nie pozbywamy się mrówek w mieszkaniu sąsiada. Z czasem mrówki znów przyjdą i do nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *