Muzeum Powstania Warszawskiego – Zachować pamięć

Turystyka

Written by:

XX wiek był obfity w krwawe wydarzenia, które zapisały się w historii nie tylko Warszawy. Pamięć o tych wydarzeniach zasługuje na odpowiednie wyeksponowanie. Szereg eksponatów i instalacji prezentowanych w Muzeum Powstania Warszawskiego pobudza wyobraźnię i skłania do zastanowienia się. Wzbudzenia szacunku wobec powstańców. Przedstawia codzienne trudy życia w podziemiu i walki powstańczej, jej niebezpieczeństwo oraz zaświadcza o odwadze młodych warszawiaków.

Muzeum Powstania Warszawskiego to przedsięwzięcie w stu procentach udane

Wizyta w muzeum pomaga zachować pamięć o tych dniach. Nie tak odległych przecież a często pomijanych na kartach historii XX wieku. Dzięki dosadnym instalacjom wystawa pomaga zrozumieć, zobaczyć okrucieństwo drugiej wojny światowej. Muzeum Powstania Warszawskiego to przedsięwzięcie w stu procentach udane. Dzięki jego funkcjonowaniu pamięć o powstaniu warszawskim nie zagnie. A poprzez atrakcyjność i nowoczesność formy prezentacji ekspozycji obiekt jest bardzo popularny i chętnie odwiedzany.

Muzeum w obecnej postaci funkcjonuje od 2004 roku. Niemniej utworzone zostało w formie archiwum powstania już w 1983 roku. Pod tym samym adresem. Co ciekawe upamiętnione zostały nie tylko losy powstańców z 1944 roku, ale również późniejsze wydarzenia z czasów PRL i systemu komunistycznego wobec powstańców.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://www.tematowisko.pl/muzeum-powstania-warszawskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *