Najpopularniejsze metody przedłużania włosów

Zdrowie / Uroda

Written by:

Aby włosy były długie i zdrowe, należy bardzo o nie dbać. Niestety, pomimo wielu starań niektóre kobiety nie są w stanie osiągnąć zadowalającej długości włosów. Wówczas na pomoc może przyjść im salon oferujący profesjonalne metody przedłużania włosów.

Metody przedłużania włosów których najlepiej unikać

Jak w każdej branży, również i we fryzjerstwie można napotkać się na różne podejrzanie tanie oferty usług. Na przykład przedłużanie włosów kosztujące co najmniej 600-700 złotych możemy wykonać za 300 złotych. Często zabiegi takie oferują tanie salony fryzjerskie, nie posiadające odpowiednio wykwalifikowanej kadry, a chcące podnieść liczbę klientek. Z takimi usługami można się też spotkać u fryzjerek wykonujących swoje usługi mobilnie – na czarno. Jak łatwo się domyślić, dla nich usługi mobilne są sposobem na łatwy i szybki zarobek poza regularną pracą. Nie będą zatem inwestowały w produkty najwyższej jakości.

Doczepianie sztucznych pasemek

Przedłużanie włosów to w większości opcji po prostu doczepianie sztucznych pasemek do naturalnych kosmyków włosów. Wykonuje się to poprzez zgrzewanie sztucznych pasemek z naturalnymi u nasady. Takie zabiegi są stosunkowo tanie. Niestety, trzeba regularnie odwiedzać fryzjera ze względu na odrosty, które psują ułożenie fryzury. Poza tym, częste stosowanie tego typu zabiegów może niszczyć włosy.

Jakie włosy wybrać?

Najczęściej do doczepek stosuje się pasma sztuczne, wykonane ze specjalnych włókien. Są one preparowane w taki sposób, by pod względem faktury, miękkości i trwałości przypominały naturalne włosy. Niestety, włosy sztuczne są mniej odporne na czynniki atmosferyczne oraz działanie wysokich temperatur. Jeśli więc myślimy o tym, by po przedłużeniu stylizować włosy po swojemu, wybierzmy salony, gdzie oferuje się przedłużanie włosów na naturalnych pasmach. Takie włosy są oczywiście droższe, ponieważ pozyskuje się je od dawczyń, którym płaci się za sprzedaż ich własnych włosów. Naturalne włosy mają jednak tę zaletę, że są… naturalne. Naprawdę trudno będzie odkryć, że nie są efektem doczepiania.

2 Replies to “Najpopularniejsze metody przedłużania włosów”

  1. Anna Zamojska pisze:

    Dla mnie zaangażowanie autora jest bardzo pomocne. Dziękuję za wartościowe informacje. Naprawdę polecę znajomym plusik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *