Pomoc drogowa przyjaciel i wsparcie kierowcy

Motoryzacja

Written by:

W naszym życiu zdarza się wiele takich sytuacji, w których potrzebujemy wsparcia ze strony profesjonalnych firm i ich pracowników. Posiadają one odpowiednie narzędzia i sprzęt, który pozwoli przywrócić nasze życie do względnej równowagi. Na przykład gdy zepsuje się nam auto na środku drogi i nie jesteśmy w stanie go odpalić, przyjeżdża pomoc drogowa, która za pomocą specjalnego dźwigu wciąga nasze niesprawne auto na lawetę i transportuje je na przykład do naszego mechanika.

Dzięki temu rozwiązaniu auto przestaje stanowić zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W sytuacji gdy przytrafi nam się awaria, uczestnicy ruchu jak i policja są oczywiście bardzo wyrozumiali. Jednak my jako kierowcy i właściciele lub tylko użytkownicy pojazdu mamy obowiązek jak najszybciej zająć się swoim niesprawnym autem i usunąć je z drogi. Tak aby nie stwarzało ono zagrożenia dla innych. Jest to przykry obowiązek, ale niestety decydujemy się na to w momencie kupna samochodu, lub choćby tylko w momencie robienia prawa jazdy, które oprócz przywilejów narzuca na nas wiele obowiązków.

Pomoc drogowa gdy zdarzy się stłuczka

Bywają takie sytuacje, kiedy nie możemy przewidzieć, że jadąc spokojnie do pracy wydarzy się coś takiego, że potrzebna nam będzie pomoc drogowa. Przykładowo. Gdy wyjeżdżamy do pracy z samego rana jest całkiem przyzwoita pogoda. Lecz gdy wychodzimy z niej wieczorem okazuje się, że przez kilka godzin napadało tyle śniegu, że nie jesteśmy w stanie ruszyć autem i wygrzebać się z tej zaspy.

Takie anomalie pogodowe zdarzają się oczywiście bardzo rzadko. Niemniej jednak zdarzają się i powodują bardzo nieprzyjemne skutki. Po pierwsze – psują plany i zmuszają nas do organizowania innego środka lokomocji i zmieniania swoich planów w czasie, kiedy jest nam to kompletnie nie na rękę. Po drugie – generuje to koszty. Ponieważ wezwanie pomocy drogowej nie jest darmowe. Nawet jeśli nie będziemy musieli uiszczać opłaty na miejscu, to i tak dostaniemy wezwanie do zapłaty. Świadomość ciążących na nas kosztów jest irytująca równie mocno, co świadomość, że awaria na drodze pokrzyżowała nam plany wyjazdowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *