Szklane panele z grafiką pomysły na piękną kuchnię

Dom / Mieszkanie

Written by:

Obecnie na rynku ogromną popularnością cieszą się szklane panele, które to potrafią wzbogacić w oryginalny sposób każde wnętrze. Te ozdobne kafle niewątpliwie nadają unikalnego charakteru oraz wprowadzają niepowtarzalny styl w każdej nowocześnie urządzonej kuchni.

Panele szklane – idealne do nowoczesnej kuchni

Panele szklane z piękną grafiką to nowoczesne oraz estetyczne rozwiązanie stosowane przede wszystkim w tych pomieszczeniach, w których mamy do czynienia z wodą, wilgocią oraz dość dużym ryzykiem powstawania różnego rodzaju zabrudzeń. Z pewnością jest to produkt, który idealnie nadaje się do położenia w kuchni pomiędzy górnymi oraz dolnymi szafkami.

Grafika nanoszona jest na szkło bezpośrednio i jest ona solidnie zabezpieczona lakierem. Dzięki temu szklane panele nie tylko pięknie się prezentują na każdej ścianie kuchennej, lecz także gwarantują długowieczność oraz ogromny komfort w utrzymaniu czystości. Oczywiście można je montować na istniejące już płytki. I co najważniejsze, każde indywidualne zamówienie jest wykonywane na wymiar. Bez wątpienia ta niezwykle oryginalna ozdoba ścian nadaje każdemu pomieszczeniu indywidualnego charakteru.

Istotne zalety szklanych paneli

Szklane panele kuchenne to niewątpliwie piękno, estetyka oraz niesamowity efekt w każdym wnętrzu. Nic zatem dziwnego, że w ostatnim czasie produkty te są pożądane przez liczne rzesze klientów, którzy to stawiają na innowacyjność oraz nowoczesność. Tego typu szyby dekoracyjne są nie tylko w pełni bezpieczne podczas użytkowania, lecz także można je z łatwością utrzymać w czystości. Ponieważ pozwalają one z łatwością usunąć wszelkie codzienne zabrudzenia. Bez potrzeby żmudnego czyszczenia fug, w których to bardzo często gromadzą są liczne zarazki i bakterie. Ponadto szklane kafle są bardzo wytrzymałe na wysokie temperatury oraz odporne na wilgoć i przebarwienia.

Dostępne na rynku budowlanym panele ze szkła mają zazwyczaj grubość od 1 do 8mm. Większość z nich jest wykonana z bezpiecznego szkła laminowanego lub hartowanego. Ponieważ ten wysokiej jakości materiał sprawia, że panele te są bardzo wytrzymałe na różnorodne przypadki codziennego użytkowania takie jak: stuknięcia czy zarysowania. Dlatego można je z powodzeniem zmontować w pobliżu kuchenek gazowych czy indukcyjnych.

Z pewnością położone na ścianie błyszczące kafle z ciekawym wzorem powiększają optycznie każde pomieszczenie. Szkło z nadrukiem pozwala zaaranżować każdą dowolną przestrzeń wykorzystując do tego celu na przykład własne zdjęcie czy zdjęcie panoramy ulubionego miasta.

Ciekawe motywy zdobiące szklane panele

Wybór paneli szklanych jest ogromny, zarówno pod względem kolorystycznym jak i wzorniczym. Nieskończona ilość dostępnych wzorów grafiki, poczynając od abstrakcji, poprzez architekturę, przedmioty, faunę i florę a kończąc na własnych zdjęciach pozwala na niezwykle ciekawe aranżacje wnętrz.

Szkło to można również z powodzeniem zastosować zamiast tradycyjnych frontów kuchennych. Jego oryginalny efekt na ścianie można dodatkowo podkreślić poprzez zainstalowanie oświetlenia LED.

Niezwykle oryginalnie w każdej nowocześnie urządzonej kuchni prezentują się szklane panele z wybranymi kwiatami, owocami czy innymi motywami kuchennymi. W kuchni urządzonej w stylu prowansalskim warto postawić na panele szklane z drobnymi kwiatami lawendy, czy z grafiką przedstawiającą orchidee lub tulipany. Panele z motywem kwiatowym są również efektowną ozdobą frontów mebli, dzięki którym pomieszczenie zostaje poddane całkowitej metamorfozie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *