W czym pomoże pomoc drogowa czyli nie nadużywaj dobroci znajomych

Motoryzacja

Written by:

Kierowca, który podróżuje po świecie nie jest zdany wyłącznie na siebie. W każdej sytuacji może liczyć na pomoc różnych zewnętrznych firm. Są sytuacje, w których doskonale możemy sobie poradzić sami lub ewentualnie z lekkim wsparciem znajomych. Jednak nie zawsze warto kurczowo trzymać się tej samodzielności czasem przyda się pomoc drogowa.

W czym może pomóc znajomy

Znajomości wykorzystujemy często w różnych dziedzinach życia. W przypadkach motoryzacyjnych bardzo często, gdy na przykład chcemy zakupić auto i potrzebujemy porady kogoś, kto się na tym zna. W sytuacjach, gdy utkniemy na drodze z zepsutym autem bardzo często może się przydać pomoc przyjaciela. Na przykład po to, by użyczył nam kable rozruchowe, których akurat nie mamy przy sobie, lub aby pomógł nam zmienić oponę, gdy złapiemy gumę. Czasami do takich czynności nie ma potrzeby wzywać profesjonalnej pomocy drogowej. Co więcej, w wielu przypadkach kierowcy nie są ubezpieczeni na tego typu sytuacje, które można rozwiązać „telefonem do przyjaciela”. Zazwyczaj takie problemy rozwiązuje się samodzielnie, z kimś zaufanym, lub z pomocą pracownika zaprzyjaźnionego warsztatu wezwanego na miejsce.

W czym niezbędna jest pomoc drogowa

Z usług pomocy drogowej powinniśmy korzystać zawsze wtedy, gdy dzwonienie do przyjaciela po pomoc byłoby nadużyciem. Na przykład, gdy jest środek nocy, całodobowa pomoc drogowa świadczy dyżury, gotowa przysłać nam swoich pracowników o dowolnej porze dnia i nocy. Laweta powinna zostać wezwana również wtedy, gdy szacujemy, że nie uda nam się bez profesjonalnego sprzętu wyjść cało z tej opresji. Na przykład, gdy auto dachowało, jest mocno uszkodzone i może grozić zapłonem po uruchomieniu, lub leży w rowie.

Gdy zadzwonimy po pomoc drogową celem przysłania nam profesjonalnego wsparcia, z pewnością zostaniemy zapytani o kilka rzeczy. Przede wszystkim o to, gdzie wydarzyła się kolizja, jakie są rozmiary zniszczeń i jak dokładnie wygląda sytuacja na drodze. Na przykład – samochód zderzył się z drzewem i jest do połowy zgnieciony, lub wjechał do głębokiego rowu i nie można z niego wyjechać. Osoba przyjmująca zgłoszenie na podstawie tego, co powiemy, będzie w stanie wysłać najlepszą możliwą pomoc, włącznie z odpowiednim sprzętem. Dzięki temu proces holowania auta z miejsca zdarzenia będzie bardziej skuteczny, szybki i bezproblemowy. Dzwoniąc na pomoc drogową warto skupić się i zastanowić, co dokładnie powinniśmy powiedzieć osobie przyjmującej zgłoszenie, aby jak najlepiej przedstawić jej sytuację na drodze i umożliwić odtransportowanie auta do warsztatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *