Nowoczesne grzejniki ścienne i korzyści płynące z ich stosowania

Dom / Mieszkanie

Written by:

Grzejniki ścienne, wbrew wszelkim pozorom w dalszym ciągu stanowią popularne rozwiązanie w zakresie ogrzewania naszych domów i mieszkań. Co prawda, coraz częściej pojawiają się nowoczesne rozwiązania technologiczne, zapewniające większy poziom efektywności, jednakże grzejniki ścienne, są zawsze bardzo chętnie wybierane. Być może ze względu przyzwyczajenia. Oczywiście nie jest to absolutnie nic złego, bowiem na chwilę obecną grzejniki ścienne także wykorzystują postęp technologiczny. Pozwalają nam na efektywniejsze wykorzystywanie ciepła i zjawisk fizycznych. Dzięki temu też, ogrzewanie naszych pomieszczeń mieszkalnych staje się o wiele prostsze i bardziej efektywne.

Grzejniki ścienne z wewnętrznym żebrowaniem

Dotychczas najbardziej popularnymi grzejnikami ściennymi stosowanymi w naszym kraju były grzejniki żebrowe z żeliwa, oraz stalowe grzejniki płytowe. Oczywiście w pewnym okresie były najlepszym rozwiązaniem technologicznym, jednakże obecnie tak już nie jest. Jeśli chodzi o grzejniki ścienne płytowe, to mamy zupełnie nowe rozwiązania w tym przypadku. Pomiędzy płytami grzejnika, zastosowano dodatkowe wewnętrzne kanały powietrzne. Przegrody z cienkiej blachy stalowej rozgrzewają się od grzejnika, skutkiem czego przepływające wnętrzem każdego kanału powietrze, ogrzewane jest ze wszystkich stron. Zapewnia to większy poziom efektywności jego ogrzewania. Cieńsze kanaliki powietrzne zapewniają także większe przyspieszenie powietrza. Skutkiem tego nowoczesne grzejniki ścienne z wewnętrznym żebrowaniem, zapewniają efektywniejsze rozgrzewanie pomieszczeń mieszkalnych.

Grzejniki żebrowe zaś, zostały obecnie zastąpione grzejnikami aluminiowymi. Zamiast potężnych, żeliwnych grzejników, o dużej pojemności wodnej, mamy niewielkie grzejniki aluminiowe o małej pojemności. Są lekkie i proste w montażu. Poza tym bardzo łatwo można je rozbudować o kolejne żebra lub też usunąć żebra już wchodzące w skład grzejnika. Dzięki temu mamy możliwość regulacji wstępnej maksymalnego poziomu mocy danego grzejnika aluminiowego. Można więc powiedzieć iż jest to rozwiązaniem wyjątkowo korzystnym, w wielu przypadkach.

Wybór odpowiednich grzejników

Wybierając więc grzejniki ścienne przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na kwestię naszej wygody w ich obsłudze, na komfort cieplny, jaki będą w stanie nam zagwarantować. Warto tutaj jednakże stawiać na nowe rozwiązania, zapewniające mniejsze straty ciepła, mniejszą pojemność czynnika grzewczego, jak również większą kontrolę nad poziomem ogrzewania. W zdecydowanej większości nowych grzejników, będziemy mogli bowiem zamontować zawory termostatyczne. Będą one odcinać grzejnik od dopływu czynnika grzewczego, w przypadku, kiedy osiągniemy zadany poziom temperatury. Jeśli zaś temperatura spadnie, będziemy mogli liczyć na szybkie włączenie grzejnika i jego rozgrzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *